Dantų šalinimas

Taikant net ir labai atidų dantų gydymą, išsaugoti dantį pavyksta ne visada. Priežastys, kurios paskatina dantų šalinimą yra labai įvairios: dideli karieso pažeidimai, skilimai, lūžiai, netaisyklingas sąkandis, audinių ligos. Taip pat būna atvejų kuomet reikia šalinti retinuotą (pilnai neišdygusį) dantį, kuris gali sukelti komplikacijų arba „padidintos rizikos“ protinius dantis. 

Fairy Dente dantų šalinimo procedūros metu pirmiausia yra įvertinama danties būklė, tuomet taikoma vietinė nejautra ir jai suveikus – dantis yra greitai pašalinamas.

Taikomas dantų šalinimas:

·       Paprastas nuolatinio danties šalinimas.

·       Išdygusio protinio danties šalinimas.

·       Retinuoto danties šalinimas.

Išdygę dantys visada yra pašalinami naudojant specialius instrumentus, nepažeidžiant nei aplink esančio kaulo, nei dantenų. Šalinant retinuotus dantis yra naudojamas chirurginis būdas – padaromas nedidelis pjūvis dantenose ir nuimamas dantį dengiantis plonas kaulo sluoksnis. Kai kuriais atvejais retinuoti dantys nėra šalinami – visus atvejus ir problemų sprendimo būdus aptariame individualiai su savo kiekvienu pacientu.

Pašalinus dantį pacientams patariame kurį laiką šaldyti veidą toje vietoje, kur buvo atlikta procedūra. Šaldymas padeda sumažinti tinimą. Taip pat po dantų šalinimo mūsų klinikos gydytojai informuoja apie režimą, kurio būtina laikytis sklandžiam gijimui. Priklausomai nuo atliktos procedūros sudėtingumo – gali būti skiriami ir vaistai, tačiau paprastai jų neprireikia.