Endodontija 

Endodontinį gydymą skiriame tuomet, kai danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys (pulpa) patiria uždegimą ar infekciją. Pulpa yra sudaryta iš kraujagyslių, nervų ir jungiamojo audinio. Pažeidus šią danties dalį – kraujagyslės ir nervai žūva, o dantis tampa nebegyvas. Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis net ir tuomet, kai dantys yra sugedę ar labai stipriai infekuoti. Šios procedūros metu yra taikomas danties šaknies kanalų gydymas.

Uždegimas ar infekcija šaknies kanale gali kilti dėl įvairių priežasčių: giluminio karieso, daugkartinių dantų procedūrų arba danties įskilimo, nulūžimo ar kitų traumų. Jei kanalai negydomi – bakterijos sukelia uždegimą, o ilgainiui apie infekuotą dantį pradeda tirpti žandikaulio kaulas, formuojasi židinys, kuris vėliau sukelia skausmą ar net pūliavimą.

Pagrindiniai požymiai, kurie parodo, kad yra reikalingas endodontinis gydymas:

·       Ilgai trunkantis skausmas.

·       Jautrumas karščiui ar šalčiui.

·       Jautrumas prisilietimui.

·       Jautrumas kramtymui.

Taip pat svarbu stebėti ar nekinta danties spalva, netinsta dantenos ir skausmas nekyla be priežasties. Išimtiniais atvejais būna, kad pacientas nejaučia simptomų, todėl labai svarbu yra profilaktiškai lankytis pas specialistą, kuris konsultacijų metu nustatys ar Jums reikia taikyti šį ar kitą dantų gydymą.